Kuru Saçlar ve Kırılma Problemlerine karşı 5 Pratik Öneri

Kırık saç uçları ve kuru saçlar saç bakımında en önemli problemlerden. Bu problemlere sahipseniz, pratik öneriler ile kırık ve kuru saçlardan kurtulabilirsiniz.Kırık saç uçları, saçlarınızda daha ciddi hasara neden olabilir. Kırık uçlardan kurtulmak için en yaygın çözüm kestirmek olsa da, kırıkların oluşmasını önlemek için yapabileceğiniz şeyler var.

Duşta saç kreminizi sürmeden önce, saçınızı geniş bir tarak ile tarayın: Bu, saçlarınıza şekil vermeden önce karışık saçlarınızı yatıştırır ve kremi tüm saçlarınıza sürmenize yardımcı olur. Saçlarınızı her havlu ile kurutmanız kırıklara sebep olur. Saçınıza şekil vermeden önce saç kremi kullanmanız da kırılmayı engellemenize yardımcı olur.

Saçlarınızı kimyasal içerik ve Parabenden koruyun: Çok fazla kimyasal içerik içeren ya da ucuz şekillendirici ürünlere dikkat etmeyip kullanmanız halinde, bu ürünler saçlarınızdaki koruyucu yağı söker ve saçlarınızın güçsüzleşmesine sebep olur.

Nemlendirme: Saçlarınızın kuru olduğunu hissediyorsanız, ekstra nem sağlayan şampuan ya da saç kremi kullanmanız mutlaka gereklidir. Saçlarınızdaki doğal nemi artırıcı etkisi olan yağlarla zenginleştirilmiş doğal saç bakım ürünleri ile saçlarınız ideal neme kavuşacaktır.

Durulanmayan Saç Kremi kullanın: Ayrıca kremli şampuanlar da saçlarınıza nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Çok az miktarda krem ile saçlarınızın parlaklık ve yumuşaklığını arttırmasının yanında, gün boyu ihtiyaç duyduğu nemi muhafaza etmesine de yardımcı olur.

Fön makinesi kullanmayın: Nem problemi varsa saçlarınızı fön makinasıyla çok yüksek bir ısıyla kurutmanız hiç mantıklı değil. Bu saçlarınızın gücünü iyice yitirmesine neden olabilir, adı üstünde saçlarınızı büsbütün kurutabilir. Bu dönemlerde biraz daha fazla zaman ayırın ve saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın.
Phyto, Klorane markalarının doğal içerikli saç bakım ürünlerine göz atmak için buraya tıklayın >>>

1 yorum:

  1. Çok yararlı bilgiler. Özellikle fön makinesini kullanırken soğuk ayarda tercih ediyorum. Saçlarıma fazla yaklaştırmamaya da gayret ediyorum.

    YanıtlaSil