Dirseklerde Kararma ve Kurumanın Nedenleri Nelerdir?

limon ile dirseklerde kararma için doğal çözüm önerisi

Soru: Kuru, koyu renkli ya da solmuş Dirseklerin nedeni nedir?

Cevap: Dirseklerimiz vücudumuzda en sık kullandığımız bölgelerdendir. Özellikle bu hareketler sonucunda dirseklerimizde ölü hücreler birikebilir, cilt renksiz ve kuru bir görünüme neden olabilir. Bazen bu durum aynı zamanda egzama ve sedef hastalığı gibi daha ciddi dermotolojik bir durumun göstergesi de olabilir. Bu tür sebeplerden şüphe ediyorsanız doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
limon ile dirseklerde kararma için çözüm tavsiyesi
Limon özüyle dirseğinizi ovalayın.

Ciltte kuruma ve renk değişimi gibi problemler için duşta hafif bir temizleyici ya da yumuşatıcı krem kullanabilirsiniz. Bu işlemin ardından günde en az iki kez shea içeren ferahlatıcı bir nemlendirici krem veya kakao yağı ile dirseklerinize masaj yapın. Gündüz hafif gece daha ağır bir krem kullanmanız önerilebilir. Doğal yağlar kuru ciltler için oldukça iyi bir bakım sağlar.

Limon Özü

Bir limonun yarısını kesin ve 5-10 dakika nazikçe suyunu sıkar gibi dirseklerinize bastırın. Limon suyu doğal bir sıkılaştırıcıdır. Sonrasında da yumuşatıcı özellikli bir nemlendirici krem sürün zira bu cildin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Bu işlemi haftada 2-3 kez uygulayın. Dirseklerinizde hissettiğiniz yumuşaklık ve canlılık hissine şaşıracaksınız. (Aynı işlemi dizleriniz için de uygulayabilirsiniz.)

0 yorum: